Každý týden nová akce ! Nejprodávanější zelený kratom "Green Maeng Da" za příznivých 299,- Kč/100g z původních 420,- Kč. Akce je platná do 3.6.2023 ( pro rychlé zobrazení klikni na tento titulek )
Logo
Nevíte si rady? Zavolejte.
PO - NE 8 - 21 hod
0 ks
za 0 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
Nepropásněte novinky, akce a slevy!

Můžete se kdykoli odhlásit. Zasíláme jednou za 14 dní.

Co je to kratom ?

Pro ty zvás, kteří ješte neví co je kratom, máme stručné vysvětlení. Mnoho lidí se mylně domnívá, že je to rostlina ( strom ) z které se pak vyrábí výsledný produkt, který můžete v našem kratom obchodu zakoupit. Ve skutečnosti je to tak, že samotná rostlina ( strom ) se jmenuje latinským názvem Mitragyna Speciosa a "kratom" je již výsledný produkt, tedy prášek z usušený listů z tohoto stromu. Tento strom dorůstá výšky i přes dvacet metrů, a pochází z Indočíny a jihovýchodní Asie.

 

 

Který kratom je nejsilnější ?

Velice mě baví, jak každý prodejce kratomu se stoprocentní jistotou tvrdí, že jeho kratom je zaručeně nejsilnější. Vyzkoušejte si schválně zadat do googlu výraz "který kratom je nejsilnější" Když si projdete několik málo stran dočtete se zajímavé a 100% podložené informace, že nejsilnější kratom je zcela jistě kratom green Borneo. Dále se můžete dočíst, že je to zcela jistě kratom green Maeng Da, někdo pak uvádí green Kasongan a takto bychom mohli pokračovat dál. 

Už jen to, že každý z prodejců uvádí něco jiného je známka toho, že v tom bude zřejmě nějaký háček. Tak jak to tedy je ? Který z nich je nejsilnější ? Nejsilnější kratom je ten, který obsahuje největší množsvtí účinných látek ( alkaloidů ).  V tuto chvíli víme minimálně o padesáti různých alkaloidů obsažených v kratomovém prášku. Vyjmenovávat si zde jednolivé asi nemá úplně smysl. Pro nás je jeden z nejdůležitějších alkaloid s názvem Mitragynin. Obecně by se tedy dalo říci, že kratomový prášek s největším obsahem Mitragyninu je tím nejsilnějším. Samozřejmě také záleží i na složení a množství ostatních alkalodidů, které se jistě vzájemně ovlivňují ( ale to jen na okraj ). 

Obsah Mitragyninu v kratomu se u nás i ve světě pohybuje od cca 1%-2% objemu prášku. Větší hodnota znamená silnější kratom. Jinak řečeno kratom s obsahem 1% bude možná vhodný pro začátečníky, ale náročné "sběratele " takový kratom již bohužel neuspokojí. Ku příkladu náš kratom s označením Green nano. Dle výsledku testů na obsah mitragyninu je to v tuto chvíli pravděpodobně nejsilnější kratom v ČR a to s naměřenou hodnotou 2,03%. Jen na okraj bych vám chtěl říct, že ačkoliv to neuvádíme jedná se o kratom Green Bali. Není to tedy překvapivě ani Borneo, Maeng Da ani jiný. Každopádně jak už jsem jednou uvedl ať má kratom jakýkoliv název, tak jeho síla zázeží na množsví alkaloidů. 

Druhy kratomu

V podstatě se kratom ( Mitragyna speciosa ) dělí na tři základní barvy. Tím je zelený kratom, který je zřejmě nejoblíbenější, poté bílý kratom a červený kratom. V poslední době se v nabídkách objevuje například hnědý kratom, žlutý kratom, zlatý kratom, nebo dokonce kratom černý.

Jak vybrat ten správný kratom e-shop ?

1/ kratom může obsahovat různé látky, které tam roznodně nepatří a můžou být i velice nebezpečné ! Jedná se například o těžké kovy, dále nejrůznější bakterie jako je například e-coli, salmonela a řada dalších. Rozhodně si vyberte kratom obchod, který má svůj kratom testovaný. Náš kratom shop má všechny tyto látky otestovány v české laboratoři ALS a výsledky si můžete zobrazit v horní části této stránky pod záložkou "laboratorní testy".

2/ pokud jste si již z nějakého kratom shopu objednali, zkuste také jeho vůni. Nesmí být v žádném případě páchnou plísní. Kratomový prášek musí být krasně jemný a v žádném případě nesmí být navlhlý.

3/ Nekupujte zajíce v pytli ! Každý prodejce na svých stránkách chlubí, že prodává nejsilnější a nejlepší kratom ! Ok. Pak ale musí mít svůj kratom testovaný i na obshah účinných látek ( alkaloidů ) Více se dozvíte v dalším článku s názvem "který kratom je nejsilnější"

4/ Rychlost dodání vaší objednávky. Toto je parametr, který je pro zákazníka velmi důležitý. Náš kratom obchod využívá služeb "zásilkovny" a "české pošty"

Jste z Prahy a hledáte kratom automat ?

Víte, že jsme cca 20 km od Prahy ? To znamená, že stačí sednout do auta a do půl hodiny jste u nás. Jsme na západ od Prahy, takže nejblíže k nám je zřejmě Praha 6. Co získáte tím, že místo automatu zajedete k nám ? Především ušetříte velké peníze. Automaty s kratomem neskutečně předražené.  Kratom v nich je ve většině případech i o 100% dražší než v klasických e-shopech, takže to už stojí za zvážení. Vaši objednávku vám můžeme vydat i o víkendu, stačí nám hodinu předem dát telefonicky vědět. 

Nejblíže k nám mají zákazníci z měst jako je například Kladno, nebo Beroun.

Objednáváte z e-shopu, který vám dodá váš kratom do tří a více dnů ? Není to zbytečně dlouho ? U nás se vám to nestane. Jste obyvali největších měst v ČR jako je například Praha, Brno, Ostrava, Plzeň, Liberec, Olomouc, České Budějovice, Ústí nad Labem, Hradec Králové, Pardubice, Zlín, Havířov, Kladno, Most, Opava, Frýdek Místek, Karviná, Jihlava, Teplice nebo Děčín ? Všude tam, ale i do těch nejmenších měst a vesniček v ČR jsme schopni dodat náš kratom prostředinictvím zásilkovny do druhého pracovního dne. 

Jak je to možné ? Je to velice jednoduché, každý den vozíme vaše objednávky přímo na depo Zásilkovny. To znamená jediné. Vaše objednávka je ihned zpracována a následující ( pracovní den ) je vám doručována.

Je zde pouze jedna podmínka. Objednávka musí být vytvořena v den objednání do 14 hod, abychom ji byli ještě schopni zabalit a večer odevzdat přepravci. V případě, že chcete dodat svůj kratom do druhého dne a zadali jste platbu "převodem na náš účet" je potřeba zadat ve svém bankovnictví tzv. "okamžitou platbu", abychom mohli vaši objednávku ještě týž den expedovat. Spolehlivost doručení do druhého dne je kolem 99 procent. Ano i u spolehlivého přepravce jakým je "Zásilkovna" může nastat problém, kdy se balíček někam zatoulá nebo toho mají zkrátka tolik, že to do druhého dne prostě nestihnou. Nejhorší je samozřejmě období před vánoci, kdy zvládnutí doručení tisíců balíčků za den je téměř nemožné.

Naše vyjádření k automatům na prodej kratomu

Jsme jedni z prodejců, kteří se striktně staví proti prodeji kratomu v automatech, mají k nim totiž přístup i děti, kterým kratom do rukou v žádném případě nepatří. 

Historie kratomu

Kratom byl objeven západní kulturou holandským botanikem Pieterem Willemem Korthalsem.

V kterých státech USA si kratom nekoupíte ?

Jedná se o tyto státy: Arkansas, Alabama, Indiana, Vermont, Tennessee, Wisconsin

V kterých zemích Evropy si kratom nekoupíte ?

Jstou to tyto země: Irsko, Velká Británie, Francie, Švýcarsko, Itálie, Rumunsko, Polsko, Litva, Lotyšsko, Dánsko, Bělorusko, Estonsko, Rusko, Finsko a Švédsko V ostatních zemích Evropy by mělo být jeho zakoupení stejně běžné jako u nás.

Jak vznikají jednotlivé barvy kratomu ?

Červený kratom - čerstvě sklizené ještě mokré listy se nejprve napěchují do pytlů, kde se nechávají několi dnů fermentovat, poté se listy suší a melou na jemný prášek.

 

Zelený kratom - čerstvě sklizené listy se nechají usušit a následně se namelou na jemný prášek.

 

Bílý kratom - je mixem zeleného a malého množství červeného kratomu. Pravý bílý kratom ještě navíc údajně obsahuje stonky a žíly z drcených a následně semletých listů.

Co jsou (strainy) stromu Mitragyna Speciosa ?

V nabídkách některých e-shopů naleznete zmínku o takzvaných ( strainech ), například Maeng Da, Bali, Sumatera, Malay a mnoho dalších. Tím vzniká mylná domněnka, že existuje celá řada druhů stromu ( Mitragyna Speciosa )

Ve skutečnosti se nejedná o strainy ( druhy ) kratomu, ale o tzv. kratomové mixy, což jsou vlastně pouze mixy jednotlivých základních barev.

Jako příklad můžeme uvést například velice oblíbený mix Green Maeng Da, na některých e-shopech se dočtete o tom, že je to speciálně vyšlechtěná odrůda, která je jedna z nejsilnějších vůbec. Ve skutečnosti je to mix základních dvou barev. Tou je zelená a bílá, nebo zelená a červená. Záměrně uvádím dvě varianty, protože každý dodavatel z Indonésie může tento mix vyrábět jiným způsobem. Co tím vlastně chci říct ? To je velmi jednoduché. Když si koupíte mix Green Maeng Da z pěti různých e-shopů bude každý více či méně jiný.

Ale vraťme se k původní otázce. Existují opravdu jen jeden druh stromu Mitragyna Speciosa ? Na velmi mnoho e-shopech, které se zabývají prodejem už delší dobu naleznete odpověď že NE. Že existuje pouze jeden druh.

Já osobně jsem přesvědčený, že existují minimálně 2 druhy stromu Mitragyna Speciosa.  Rifat a druhá nese jméno Bumblebee. Že tyto dvě odrůdy skutečně existují se můžete dočíst například na portálu Reddit. Naleznete zde velkou skupinu lidí, kteří se zabývají pěstováním stromů Mitragyna Speciosa.

Skladování kratomu

1/ Kratom uchovávejte v suchu a temnu.

2/ Ke skladování v žádném případě nepoužívejte ledničku či mrazničku, kde by mohl kratom navlhnout.

3/ Máme vyzkoušeno, že kratom v obalech, které používáme ( kvalitní doypack sáčky ) vydrží bez sebemenší ztráty kvality 6 a více měsíců. Pokud si zakoupíte kilové balení, které je navíc přímo od dodavatele vakuováné, vydrží v tomto stavu kratom i několik let.

Nepropásněte novinky, akce a slevy!
Můžete se kdykoli odhlásit. Zasíláme jednou za 14 dní.
Kde nás najdete

Adresa: Bratronice 234, 27363 okr. Kladno

mapa bratronice

 
Kontakty
Jitka Závodná
Jitka Závodná
PO - NE 8 - 21 hod